Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Neden en çok evli kadınlar diyette?

Neden en çok evli kadınlar diyette?

Diyet endüstrisinin, daha çok bekâr kadınların rejim yaptığı yönündeki hesapları yanlış çıktı. En çok bekârlar değil, evli kadınlar rejim yapıyor.

Britanya'daki Warwick Üniversitesi'nde görevli Matthew Bending, 2 bin kadına ilişkin istatistiksel verileri değerlendirdi. Bengding, evli kadınlarla bekâr kadınların beslenme alışkanlıklarının birbirinden çok farklı olduğunu gördü. Evli kadınların yüzde 40'i kilo vermeye çalışırken, bekâr hemcinslerinin sadece yüzde 30'u böyle bir çaba gösteriyor.

Örnek olmak istiyorlar
Evli kadınların neden zayıflamak istediklerine dair Bending'in ilginç teorileri var. Evli kadınlar hep olası bir boşanma, dolayısıyla yeni bir partner arayışına çıkma zorunluluğunu göz önünde bulunduruyor. Uzman, evli kadınların diyet yapma nedenlerinden birinin de şişman eşlerine iyi örnek olma isteklerinin olabileceğini söylüyor. Şimdiye kadar rejim meraklısı kitlenin, evlilik şanslarını artırmak isteyen bekâr kadınlar olduğu, evli kadınların kilolarına fazla dikkat etmedikleri sanılıyordu.
(Radikal)
316
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.