Magazin

Necati Şaşmaz: 'Kadınlar sıvıdır'

Necati Şaşmaz: 'Kadınlar sıvıdır'

'Kurtlar Vadisi' dizisindeki Polat Alemdar karakteriyle ünlenen Necati Şaşmaz, kadınlar için ilginç bir benzetme yaptı...

Zaman gazetesine konuşan Necati Şaşmaz'ın kadınlar konusunda yaptığı açıklamalar tartışmaya yaratacak gibi. Hiç aşık olmadığını söyleyen Şaşmaz, "Bu kimyanın bozulmasını istemediğim için güçlü kalmayı tercih ediyorum. Nuh devri zamanlarında insanlar seyahatler için helva yaparlarmış. Yolda tapınma ihtiyacı olur, helvadan put yapar ona tapınmaya başlarlarmış. Acıktıkları zaman da onu yerlermiş. Şimdi ben kadına hak ettiğinden fazlasını vermenin yanlış olduğu noktasındayım. Yani helvayı alıp put yapıyorsun. Sonra ona tapıyorsun. Acıkınca yiyorsun. Bunu yapma. Ama helvaya değer ver, senin nimetin o. Şimdi yanlış anlaşılmasın, kadını helvaya benzetiyormuşum gibi de olmasın" dedi.

Şaşmaz, "Kadın helva değilse nedir size göre" sorusuna da şu yanıtı verdi: "Kadınlar sıvıdır, likittir yani. Erkekler kap gibidir biraz. Ve erkeğin kabını alıyor. Öyle bir bütünleşiyor ki, erkek kendini kaybediyor. Her ne kadar kadın egemen değil desek de muhakkak kadın egemen. Çünkü kadın daha likit bir şey. İlahi aşka hiçbir sözüm yok. Kadının ilahi aşka aracı olmasına da bir şey diyemem. Ama ilahi aşkı yaşayacağım diye mecazi aşk yaşanmaz."
(Vatan)
Yayın tarihi: 26.02.2008
534
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.