Magazin

Ne yaptın Tuncel Baba, ne yaptın sen?

Ne yaptın Tuncel Baba, ne yaptın sen?

Sinemanın en önemli isimlerinden biriydi Tuncel Kurtiz. Belgesellere sesiyle hayat veriyordu. Oynadığı filmler ve dizilerle almadık ödül bırakmadı. Bugün Türk sineması için çok önemli bir isim olan sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen ve senarist Tuncel Kurtiz hayata gözlerini yumdu. Etilerdeki evinin önü sevenlerince doldu taştı.

Güncellenme tarihi:

EZEL'DEKİ ÖLÜM SAHNESİ GÖZYAŞINA BOĞMUŞTU

Usta sanatçı Tuncel Kurtiz'in öldüğü haberi duyulduktan sonra sanat dünyası ve sevenleri şoka girdi. Usta oyuncunun sevenleri twitterdan başsağlığı mesajları yayınladılar İşte o açıklamalar...

77 YAŞINDAYIM 87, 97 OLMAK İSTİYORUM

TARIK AKAN: Gözyaşlarına hakim olamayan Kurtiz'in yakın dostu Tarık Akan "Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Böyle bir acı olmaz. Büyük bir üzüntü yaşıyorum" dedi.

KENAN IŞIK Uzun yıllar yurtdışında yaşamak zorunda kaldı. Erken bir gidiş oldu. Yaşı olmayan bir sanatçıydı. Gerçekten şaşırdım. Artık onun olamayacağı duygusu beni sarstı. Mekanı cennet olsun.

GENCO ERKAL Şimdi öğrendim. Ağzım dilim tutuldu. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok çok değerli bir arkadaşımdı. Hem tiyatrocu hem sinemacı olarak Türkiye’nin büyük bir değeriydi. Uluslararası alanda da ödüller aldı. Çok büyük bir kayıp.

RASİM ÖZTEKİN: Tuncer abi benim konservatuarlarımdan birisiydi, o da gitti. Çok konuşacak bir durumumda yok. Çok şey öğrendiğim koca bir çınardı. Çok kötü oldum. Gözümün önünde sadece Tuncel abim var. Nur içinde yatsın.

MELEK BAYKAL: Ne diyeyim bilemedim. O kadar şaşkınım ki.. Canlı yayından çıktım odamda öğrendim. Yönetmenim haber verdi. Şu an kendimde değilim, çok üzgünüm. Niye niye niye diye soruyorum. Ama yapacak bir şey yok. Dua yollayacağız. Geride kalanlar çok zor oluyor. Bu acıyı yüreğimizde hissediyoruz.

Yayın tarihi: 27.09.2013
1734
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.