Magazin

Müziğin hiç susmadığı gün!

Müziğin hiç susmadığı gün!

'Müzik her yerde, konser hiçbir yerde' sloganıyla Fransa'da başlayan 'Dünya Müzik Günü', 24'üncü yılında 5 kıtada yüzlerce ülkede müziğin hiç susmadığı gün olarak kutlanıyor.

Açık hava konserleri ve gösterilerle geniş kitleleri müzikle buluşturan 'Dünya Müzik Günü' kapsamında 2 yıldır Ankara'da da çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, Çankaya Belediyesi, Akyurt Belediyesi, Fransız Kültür Merkezi ile Ankaram ve Kavaklıderem Dernekleri 21 Haziran Çarşamba günü ortaklaşa düzenledikleri etkinliklerle Ankaralılara müzikle dolu bir gün geçirtecekler.

Bu yıl kutlamalar, 'Sokaktaki notaya kulak verin' sloganıyla Akyurt, Kuğulu Park ve Yüksel Caddesi'nde ücretsiz gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında Polis Bandosu, Akyurt Çocuk Korosu, SCAMV Proje Çocuk Korosu, Slumberland Palyaçoları, Trio Abstre, A Capella Korosu, Bilkent Oda Müziği Öğrencileri, Balkanatolla, SCAMV Kadınlar Korosu, Hacettepe Üniversitesi Nefesli Sazlar öğrencileri, Allegria Korosu ve Dider Labbe ile Muhsin Şahin, Adem Aytaç, Hakan Yurdadoğan, Gözdem Hancıoğlu ve Akın Kumtepe belirlenen merkezlerde konser verecek.
Yayın tarihi: 19.06.2006
514
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.