Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Müzeyyen Senar'ın ikinci baharı

Müzeyyen Senar'ın ikinci baharı

Yüksek tansiyon nedeniyle geçtiğimiz eylül ayında İzmir'deki evinde felç geçiren Müzeyyen Senar'ın sağlığı, her geçen gün daha da iyiye gidiyor.

Tedavisi, Maltepe'deki Daruşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan 88 yaşındaki sanatçı, Hürriyet aracılığı ile sevenlerine iyi olduğunu söyledi. Senar, "Artık evime gitmek istiyorum" dedi.

Türk Sanat Müziği'nin yaşayan en büyük seslerinden olan 88 yaşındaki Müzeyyen Senar, 25 eylül günü İzmir Güzelbahçe ilçesindeki evinde yüksek tansiyon felç geçirmiş, uzun süre yoğun bakımda tutulmuştu. Uzun bir tedavi sürecinin ardından Maltepe'deki Daruşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavisi devam eden sanatçı, Hürriyet aracılığıyla sevenlerine iyi olduğunu müjdeledi.

Kırmızı eşofmanı ve gülen yüzüyle bizleri karşılayan Senar, "Merak etmeyin ben iyiyim. Sadece evimi çok özledim. Evime gitmek istiyorum" dedi... Kızı Feraye'nin ve yazar Radi Dikici'nin refakat ettiği Senar'ı, Sezen Aksu, Tarkan ve Bülent Ersoy'un hiç yalnız bırakmadığı öğrenildi. Özellikle Sezen Aksu ve Bülent Ersoy'un sık sık annesinin karşısına geçin dualar ettiğini belirten Feraye Hanım, "Çok yakın dost olarak görünen ve Müzeyyen Abla diye peşinden koşanların, sözüm ona dostlar, bir telefon bile açmadıklar. Çok isme alınıp, kırıldık" dedi...

Müzeyyan Senar'ın doktoru Prof. Dr. Önder Kayhan ise sanatçının sağlık durumuyla ilgili şunları söyledi: "Eğer gerekli bakım ve tedaviler olmasaydı hastamız yatalak olur ve genel durumu daha kötüye giderdi. Müzeyyen Senar, 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'nden geldiğinde, 'belki yataktan kalkamayacak ve konuşamayacak' denilmişti.

Oysa destekle kalkıyor, iletişim bile kuruyor. Ailesinin desteğinin olması da mükemmel. Beraber güzel atlatıyorlar" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
378
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.