Magazin

'Müzeyyen Hanım' artık yok

'Müzeyyen Hanım' artık yok

"Çocuklar Duymasın" dizisinin Müzeyyen Hanım'ı, tiyatro sanatçısı Ayşen Tekin 53 yaşında hayata veda etti.

Tekin'in ailesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "tiroit üstünde nodül" teşhisi konulan Tekin'in özel bir hastanede ameliyata alındığı belirtildi.

Açıklamada, ameliyat sonrası doktorların aileye 'çok sert ve yüzde 90 kanser olduğunu düşündükleri için ikinci bir ameliyata gerek olmasın diye tüm tiroit bezini kazıdıklarını, bu esnada da kıkırdak dokunun çöktüğünü ve solunumun durduğunu, bundan dolayı nefes borusundan delik açıldığını ve hayati tehlikesi bulunmadığını' ifade ettikleri kaydedildi.

Cerrahpaşa'ya sevk edilmiş
Ameliyat sonrasında bazı komplikasyonlar geçiren Tekin'in, doktorların tavsiyesi üzerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği ifade edilen açıklamada, Tekin'in derhal yoğun bakıma alındığı, bir süre sonra da durumunun ciddi olduğunun bildirildiği anlatıldı.

Dava açıyorlar
Açıklamada, hastanenin, Tekin'in "yeterli oksijen solunumu yapamadığından yüksek nabız ve düşük tansiyona kalbinin dayanamayıp durması" nedeniyle vefat ettiğini açıkladığı belirtildi. Aile, gerekli her türlü hukuki işlemi başlatacağını duyurdu.

Bu arada, Ayşen Tekin'in cenazesinin, Londra'da bulunun kızı Gökçe Yiğitel'in İstanbul'a gelmesinin ardından defnedileceği belirtildi.

Ayşen Tekin'in özgeçmişi
Ayşen Tekin, 2 Mart 1953'te Amasya'da doğdu. İstanbul Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü bitiren Tekin, tiyatroya 1970 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosu'nda başladı.

Lale Oraloğlu, Ankara Birlik ve Tuncer Özinal tiyatrolarında görev alan Tekin, "Çocuklar Duymasın", "Çocuklar Ne Olacak" dizileri ile "Mum Kokulu Kadınlar" filmi gibi çok sayıda prodüksiyonda yer aldı.

Tekin, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak da tanınıyor.
Yayın tarihi: 28.07.2006
336
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.