Magazin

Musti iki kılığa daha girecek

Musti iki kılığa daha girecek

Önce İtalyan, sonra Hintli olarak karşımıza çıkan Mustafa Sandal, reklamın yeni bölümünde 'soğuk' bir Rus kılığına bürünecek. Dördüncü karakteri saklayan Sandal, başka bir sır veriyor: Ben aslında sıkıcıyım.

Mustafa Sandal'ı Muhabbet Kart'ın reklam filminde önce İtalyan genç olarak izlemiştik. Şimdi de serinin ikinci filminde inatçı bir Hintli olarak karşımızda. Bu filmler ve Musti'nin bürüneceği karakterlerin toplam sayısı dört. Üçüncü karakter bir Rus olacak. Dördüncüsü ise sürpriz... Sandal yarın da Almanların ünlü yarışması 'Wetten, dass..?'ın Antalya'daki çekimlerine katılarak, şarkı söyleyecek.

Bu işlere nasıl yetişiyorsunuz?
Herhalde o akışa girdiği zaman insan, biraz o 'mood'a giriyor ve.. Yok yaaa, aslında az ve öz konuşayım. Disiplin, iyi planlama, programlama ve bütün bunların içinde enerjini ekonomik tüketmek. Çünkü bu tür bir koşturma içinde, bu kadar farklı işler yaparken olayları birbirine karıştırmamak bir hassasiyet gerektiriyor.

Kendinizi nasıl besliyorsunuz?
Köşene çekilmek bu meslekte çok önemli. Çünkü sürekli 300 km. ile gidersen yolu unutursun. Arada bir rölantide gitmen lazım ki gittiğin yolun farkında olabilesin.

Dışarıdan göründüğü gibi eğlenceli bir insan mısınız?
Yok, çok eğlenceli değilimdir. Ben de geçen gün bu bahsettiğiniz şeyi düşünüyordum. Hatta biraz can sıkıcı biriyim. Evde oturup bir dergiyi elime alıp üç saat ağzından çıt çıkmayan biri olabilirim mesela. İki ay akşam dışarı çıkmasam sıkılmam.

Son reklam kampanyanızdan bahsedersek, Hintliyi canlandırdığınız bölüm, İtalyan'ı oynadığınız reklamdan daha eğlenceliydi sanki.
Bu kampanya kapsamında dört reklam filmi çekeceğiz ve ben dört değişik karakter olacağım. İlk filmin çekiminden önce dört karakterin de filminin senaryosunu yazmıştım ben. Sonra yönetmenim Hakan Yonat'la birlikte oturup 'Hangisini ilk yapalım?' dediğimizde, giderek yükselen bir grafiğimiz olsun dedik. Dolayısıyla biz aslında en zayıf filmle başladık. Evet, ilk film ikinciden daha sakindi. İkincinin komedi kısmı daha ağır basıyor. Üçüncü filmde bu ikisine tam tezat bir karakter geliyor. İlk iki karakter gibi sıcak değil. Hatta soğukluğuyla sevimli gelecek izleyiciye.

İki film de İstanbul'da çekilmiş.
Evet. Biz Film Sokağı'nda çekiyoruz bu reklamları. Benim öyle batıl inançlarım vardır. Bu kampanyanın uğuru orası.

Nasıl geçti çekimler?
Çok yorulduk. Mesela bir sahnede bir açıdan aldı beni Hakan, diğer açıya geçeceğiz. Kameraların ışıkların taşınması filan derken 45 dakika geçiyor. Deliriyorum o bir saatte. Mesela benim Hint aksanıyla 'mather' dediğim sahnedeki ifademden herhalde 20 tane almıştır Hakan.

Senaryoyu yazmışsınız. Böyle yazıp çizdiğiniz başka şeyler var mı?
Var tabii. Benim 'Takkalak' diye bir hikâyem var mesela, kendi kendimize, arkadaşlarla aramızdaki muhabbetten çıktı. Birkaç karakterim var benim, sadece kendi çevremde oynadığım. Ama bize özel.

Reklamlardan sonra oyunculuk teklifi aldınız mı?
Tabii. Son dört-beş günde azdı o teklifler. Ben televizyon dizisi yapmayı kesinlikle düşünmüyorum zaten. Sinema hakkındaki düşüncelerim de hiç değişmedi. Benim bir filmim içinde yer almam için ona çok âşık olmam, senaryoyu çok sevmem lazım. Yoksa 'Reklamda oynadım, şimdi hadi sinema da yapalım' diye bir bakışım yok.

Son olarak Pakistan'da ve Zürih'te konser verdiniz. Pakistan'daki konser nasıl oldu?
Ben ara ara böyle enteresan yerlere gitmeyi severim. İsmin dolaşması önemli. Bizim mesleğimizde insanlarla birebir temas çok önemli. Çünkü seni sahnede gördükleri zaman aradaki bağ daha sağlam oluyor. Bu, şunun gibi, sevgilinin telefonda seni seviyorum demesi başka, gözünün içine bakarak seni seviyorum demesi başka.

Yeni albüm yapacak mısınız?
Bu yaz ben yurtdışında çıkacak bir albüm için iki ay çalışacağım. O yüzden Türkiye'de bir şey yok. Şarkıların yarısının demoları hazır. Şimdi bir ABD'den bir de Avrupa'dan prodüktör geliyor Türkiye'ye. Albümü burada toparlayacağız, sonra 'mix' ve 'mastering' için Amerika'ya gidecek.
(Radikal)
Yayın tarihi: 14.05.2005
414
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.