Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Müren'in duymadığınız şarkıları

Müren'in duymadığınız şarkıları

Zeki Müren'in daha önce yayımlanmamış şarkılarından oluşan iki CD, Kalan Müzik'ten çıktı.

Zeki Müren'in ölümünün üzerinden bugün dokuz yıl geçti, kendisi unutulmadı. Zeki Müren'in daha önce yayımlanmamış şarkılarından oluşan iki albüm Kalan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı.

Müren'in 1950 ile 1960'ların sonuna kadar taş plaklara doldurduğu kayıtlarından oluşan albümlerde Müren, Sadettin Kaynak ve Selahattin Pınar'ın eserleri yorumlamış. 'Zeki Müren'den Selahattin Pınar Şarkıları' adlı ilk albümün bir özelliği var.

Bu albümdeki şarkıları Müren, 30'lu yaşlarında seslendirmiş. Selahattin Pınar'ın bilindik eserlerinin yer aldığı bu seçkide 'Bir Bahar Akşamı', 'Ne Demiştin Niçin Caydın', 'Gel Gitme Kadın', 'Nereden Sevdim' gibi şarkılar yer alıyor. 'Zeki Müren'den Sadettin Kaynak Şarkıları' adlı ikinci albümde ise 'Ela Gözlerine Kurban Olduğum', 'Niçin Baktın Bana Öyle', 'Menekşelendi Sular', 'Benim Yârim Gelişinden Bellidir', 'Muhabbet Bağına Girdim' gibi şarkıların da yorumlandığı toplam 19 eser bulunuyor. Nilüfer Saltık'ın hazırladığı albümler sayesinde, aşinası olduğumuz pek çok şarkıyı, bu kez Zeki Müren yorumuyla dinleme fırsatı bulacağız.
(Radikal)
353
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.