Magazin

Murat Boz'a biber gazı şoku

Murat Boz'a biber gazı şoku

Manisa'da Murat Boz konseri sırasında yaşanan gerginlik büyüyünce zabıta ekipleri biber gazı sıkarak müdahale etti.

murat boz

Manisa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Manisa Belediyesi tarafından Murat Boz konseri düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 10 bin kişi Murat Boz’un seslendirdiği birbirinden hareketli parçalarla coştu.

Konserin sonlarına doğru bazı vatandaşlar güvenlik bariyerini geçmeye çalışınca tartışma yaşandı. Bu sırada zabıta ekiplerine, küfür ettiği iddia edilen gençler demir barikatları tekmelemeye başladı.

Bazı vatandaşların çıkardığı taşkınlık büyüyünce zabıta ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Biber gazından etkilenen bazı vatandaşların baygınlık geçirmesi nedeniyle çok sayıda ambulans konser alanına sevk edildi.

Biber gazından etkilenen vatandaşlar hastaneye sevk edilirken yaşanan olayın büyümemesi için Murat Boz konseri yarıda kesti.

Sanatçı Boz olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Konser esnasında bir grubun çıkardığı taşkınlık güvenlik güçlerinin müdahalesiyle durdurulmaya çalışıldı. Ünlü sanatçının, sahneden sükunete davet ettiği grup taşkınlık yapmaya devam edince güvenlik nedeniyle konser yarıda kesilmek zorunda kaldı. Olaylar esnasında zarar gören ve yaralanan olmadığı bilgisi geldi. Konser alanında olup sanatçıdan özür dileyen hayranları sosyal medyada olayın yayılmasına neden oldular."

Yayın tarihi: 31.08.2013
714
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.