Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Mükemmel kadının işi zor

Mükemmel kadının işi zor

Akıllı kadın evlilik için tercih edilmiyor, evlense de yuvası sallanıyor. Mükemmel olmak, kadının seks hayatını da öldürüyor.

Britanya'da Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow üniversiteleri tarafından yapılan ortak araştırmanın sonuçları, erkeklerin kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak tercih ettiklerini gösterdi.

Zeki kadınların evlenmeleri halinde de evliliklerini sürdürmek için mücadele etmek zorunda kaldıklarına dikkati çeken bilim adamları, kariyerlerinde başarılı olan kadınların aynı başarıyı evliliklerinde gösterebilmek için özel çaba harcamaları gerektiğini söyledi. 900 ve erkeğin 10 yaşında IQ'larını ölçen ve 40'lı yaşlarına kadar yaşamlarını izleyen uzmanlar, zeki birer öğrenci olan kızların evliliklerinde başarılı olamadıklarını saptadı.

Erkekler için tam tersi
Erkeklerinse tam tersi bir grafik çizdiklerine dikkati çeken bilim adamları, evlilikte başarıya ulaşan erkeklerin yüzde 88'inin başarılı ve iyi para kazanan erkekler olduğunu vurguladı. IQ'su yüksek olan erkekler işlerine çok zaman ve enerji harcadıkları için eşlerinin ev ve çocuklarla ilgilenmesini istiyor, kadının yerinin mutfak olduğunu düşünüyor.

Nottingham Üniversitesi'nde görevli psikoloji profesörü Paul Brown ise "Üniversiteden sonra iyi bir kariyer yapmış, 30'lu yaşların sonlarındaki kadınlar, erkekleri yeterince çekici bulmuyor" yorumunu yaptı.
(Radikal)
449
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.