Magazin

Muhteşem Yüzyıl'a sahip çıktı

Muhteşem Yüzyıl'a sahip çıktı

Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklama ve sonrasında gelen eleştiriler nedeniyle yayından kaldırılması ve hakkında TBMM’de yasa tasarısı verilmesi gündeme gelen 'Muhteşem Yüzyıl'a Sezen Aksu’dan sonra şimdi de Ajda Pekkan sahip çıktı.

Tarihi gerçekleri ve Kanuni Sultan Süleyman’ın yaşam tarzını çarpıttığı eleştirileri yüzünden sıkıntılı günler geçiren “Muhteşem Yüzyıl” ekibine Sezen Aksu’nun ardından Ajda Pekkan da destek geldi. Pekkan, dizinin yayından kaldırılmaması gerektiğini söyledi. Önceki gün alışveriş için gittiği Astoria çıkışı habercilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan sanatçı, “Sezen doğru söylemiş, dizi dizidir sonuçta... Bu bir belgesel değil ki, tarihi olaylardan esinlenilmiş dizi sadece” dedi ve ekledi:

“Muhteşem Yüzyıl’ı başından beri takip ediyorum ve çok da beğeniyorum. Çok emek verilen, gerek kostümleri gerekse oyuncuları ile çok iyi, çok kaliteli bir dizi... Tarihi içeriği de güzel. Tabii ki bazı olaylar hikayeleştirilmiş olabilir, o eleştirilere hiç girmek istemiyorum.”

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 12.12.2012
460
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.