Magazin

Muhteşem Süleyman ve Hürrem Sultan aranıyor!

Muhteşem Süleyman ve Hürrem Sultan aranıyor!

Bosna, Muhteşem Süleyman ve Hürrem Sultan'ını arıyor...

'Muhteşem Yüzyıl' dizisini Bosna-Hersek'te izleyiciyle buluşturan OBN televizyonu, dizideki karakterler 'Süleyman' ve 'Hürrem'e en çok benzeyeni seçmek için yarışma düzenledi.

Bosna-Hersek’te 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin gösterildiği OBN kanalı, ülkede izlenme rekorları kıran dizideki baş karakterler olan 'Süleyman' ve 'Hürrem'e en çok benzeyeni seçmek amacıyla yarışma düzenledi. Boşnak, Sırp ve Hırvatlardan yaklaşık 300’ün üzerinde katılımcının olduğu yarışmada, 6’sı kadın 12 kişi yarı finale kaldı. Balkan ülkelerinde 'Muhteşem Süleyman' ismiyle yayımlanan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi, başta Bosna-Hersek olmak üzere Sırbistan, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ gibi ülkelerde izlenme rekorları kırıyor.

KİMİ SAÇ BOYATTI KİMİ SAKAL UZATTI

Yarı finale kalan erkek yarışmacıların, Kanuni Sultan Süleyman karakterini canlandıran Halit Ergenç’e benzemek için sakal uzattığı, saç şeklini değiştirdiği ve makyaj kullandığı görüldü. Kadın adayların ise dizide canlandırılan Hürrem Sultan’a benzemek için saçlarını boyattıkları, dizide kullanılan takılar taktıkları görüldü. OBN televizyonu magazin programı editörü Saşa Martiç yarışmaya Bosna Hersek’in Çitluk, Biyelyina, Banya Luka, Vareş ve Zenica olmak üzere birçok kentinden başvuru aldıklarını belirterek, ayrıca Sırbistan, Hırvatistan, İsveç ve Norveç’te yaşayan Sırp, Hırvat ve Boşnakların da yarışmaya katıldığını söyledi. Yarışmaya katılmanın tek şartının "Sultan Süleyman veya Hürem Sultan"a benzerlik olduğunu belirten OBN televizyon magazin editörü Saşa Martiç , yarışmaya katılan 310 kişi arasından yarı finale kalan 12 kişinin, televizyondaki editörlerden oluşan jüri ile Facebook ve Twitter aracılığı ile oylamaya katılan vatandaşlarca belirlendiğini söyledi.

Yayın tarihi: 18.12.2012
1816
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.