Magazin

Muhammed Ali'nin durumu kötüleşiyor

Muhammed Ali'nin durumu kötüleşiyor

Kızı Leyla Ali, eski Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Muhammed Ali'nin hastalığının iyice ilerlediğini ve artık konuşmakta bile güçlük çektiğini söyledi.

Muhammed Ali'nin kendisi gibi başarılı bir boksör olan kızı Leyla Ali, babası için, "bedeni içinde hapsedilmiş gibi. Düşünebiliyor, söylemek istediği şeyler var, ancak bazen bu sözleri söyleyebilmek için dudaklarını bile kıpırdatamıyor" dedi.

ABD'de yayımlanan 'Los Angeles Times' gazetesine konuşan Leyla Ali, 63 yaşındaki babasının hastalığının iyice ilerlediğini ve babası yaşlandıkça bu hastalığın daha da etkili olduğunu gözlemlediğini söyledi.

Boks dünyasında babasının yolunu takip eden Leyla Ali, "babamın durumu benim için çok acı verici. Çünkü, çok benzeştiğimiz babamın benim yaşlarımdayken, yani performansının zirvesindeyken neler yaptığını kendisiyle konuşmayı çok istiyorum" dedi.

"Konuşmak enerjisini alıyor"
Dünya ağır sıklet boks şampiyonluğunu üç kez kazanmış olan babasıyla kendi elde ettiği başarıları ve boks sporunu tartışmayı çok istediğini ifade eden Leyla Ali, "Boks hakkında konuşmuyoruz. O bir maçıma gelebilir ve bana 'kötüsün' diyebilir... Ancak, o hiçbir zaman boks hakkında bizimle çok konuşan biri olmadı, bugünlerde ise iyice konuşmaz oldu. Konuşmak onun çok fazla enerjisini alıyor" şeklinde konuştu.
Yayın tarihi: 27.10.2005
625
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.