Magazin

Mücevherler kapış kapış

Mücevherler kapış kapış

Maria Callas'ın 11 parça mücevheri beklenenin üstünde bir fiyata, 2.7 trilyon liraya satıldı.

20'nci yüzyıl operasının efsanevi divalarından Yunanlı sanatçı Maria Callas'ın mücevherleri, önceki gün İsviçre'de Sotheby's tarafından düzenlenen müzayedede yeni sahiplerini buldu.

Ölümünden 27 yıl sonra, Callas'a ait 11 mücevherden 1.8 milyon dolarlık (yaklaşık 2.7 trilyon lira) gelir elde edildiğini açıklayan Sotheby's yetkilileri, satıştan beklenilenin çok üstünde gelir elde edildiğini söyledi. Callas'ın elmaslar, zümrütler ve yakutlardan oluşan mücevherlerinin çoğu 1950'li yıllarda sanayici eşi, İtalyan Giovanni Battista Meneghini'nin hediyeleri.

Mücevherler arasında en değerlisi, 397 bin dolara (yaklaşık 595 milyar lira) satılan 11.71 karatlık elmas yüzük. Callas'ın yakut ve elmas gerdanlığı ile 18 karatlık elmas işlemeli altın çantası de değerli parçalar arasında. Aralarında 20.00 karatlık yakut ve elmas bilekliğin de bulunduğu göz kamaştıran mücevherlerin yeni sahiplerinin isimleri açıklanmadı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 19.11.2004
364
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.