Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

MTV Türkiye, Eylül'de izleyiciyle buluşuyor

MTV Türkiye, Eylül'de izleyiciyle buluşuyor

Yıllardır bir şehir efsanesi olarak kulaktan kulağa yayılan MTV Türkiye sonunda gerçek oldu.

MTV Türkiye eylül ayında yayın hayatına başlıyor. Dünyanın 168 bölgesinde, 28 farklı dilde yayın yapan MTV ailesine katılan MTV Türkiye'nin tanıtımı önceki gün MTV Taksim Stüdyoları'nda Viacom'un ve MTV'nin sahibi Sumner Redstone'un da katıldığı bir basın toplantısıyla yapıldı.

'Trend' belirleyecek
Toplantıda ilk söz alan MTV Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya, Türkiye genelinde 6 milyon kişiye ulaşacak ve 24 saat yayın yapacak olan MTV Türkiye'nin yayın akışında video klipler, komedi, eğlence programları ve MTV için özel hazırlanmış programlar olacağını ve yabancı kliplerin yanı sıra yerli kliplere de yer verileceğini söyledi.

Özellikle yeni grupları MTV Türkiye'nin destekleyeceğini söyleyen Güvenkaya, "Hedefimiz müzik sektöründe 'trend' belirleyici olmak. Öte yandan gençlerin sosyal ve toplumsal konularda bilinçli olmalarını sağlamak" dedi.

Toplantıda Güvenkaya'nın yanı sıra MTV Networks Europe Yükselen Piyasalar Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dean Possenniskie ile Redstone da birer konuşma yaparak MTV Türkiye'nin kuruluşundan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Dünya müzik endüstrisinin 'efsane' isimlerinden Redstone, "MTV Türkiye daha çok Türkçe müzik, kaliteli lokal yapımlar ve Türk gençliğinin müzik zevkini yansıtırken Türk kültürüne uygun programları izleyicileriyle buluşturacaktır. Arzumuz Türk izleyicisinin bulunduğu her yere ulaşabilmek" dedi.

Basın toplantısında verilen bir müjde de Avrupa Müzik Ödülleri'nin gelecek birkaç yıl içinde Türkiye'de gerçekleştirileceğiydi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 18.05.2006
449
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.