Magazin

MTV ödüllerinde 'seçim' fiyaskosu

MTV ödüllerinde 'seçim' fiyaskosu

ABD Başkanı George W. Bush ve rakibi John F. Kerry, genç oylarını kendi saflarına çekme misyonunu kızlarına yükledi.

Kerry'nin kızları Vanessa ve Alexandra, bu misyonu yerine getirmek için MTV'nin Miami'de düzenlediği Video Müzik Ödülleri törenine bizzat katılırken, Başkan Bush'un ikiz kızları Barbara ve Jenna, törene Cumhuriyetçi Parti Kongresi için New York'ta bulunmalarından dolayı önceden kaydedilmiş bir video görüntüsüyle katıldı.

Önce Kerry'nin kızları
Böyle bir tören için Miami'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Kerry'nin kızları gençlerden ve müzikseverlerden babaları için oy isterken, seyircilerin bir kısmının aleyhte bir kısmının ise lehte tepki verdiğinin gözlendiği kaydedildi.

Videolu genç Bush'lar
Bush kardeşler adına video görüntüsünde konuşan Barbara ise Miami'de olmak istemelerine rağmen babalarına destek için New York'ta bulunmak durumunda olduklarını ifade ederek, "Tahmin edebileceğiniz gibi, Kasım ayında oylarınızı babamıza vermenizi tavsiye etmek istiyoruz" dedi.

Bush'un üniversiteden bu yıl mezun olan ikiz kızları Barbara ve Jenna 22 yaşında. Kerry'nin kızlarından Vanessa 27, Alexandra ise 31 yaşında.

Ödüllere ilgi azaldı
Bu arada, yılın en iyi klip ödülü de dahil olmak üzere MTV Video Müzik Ödülleri´nin dördü bu yıl OutKast grubunun "Hey Ya!" isimli parçası için çektikleri klibe giderken, ödüllerden altısını alması beklenen favori şarkıcı Jay-Z'nin "99 Problems" isimli şarkısı için çektiği klip de dört ödül aldı. Usher de "Yeah" isimli video klibi ile en iyi erkek klibi dalında ödül aldı.
Yayın tarihi: 30.08.2004
291
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.