Magazin

MP3 çalar vücuda giriyor!

MP3 çalar vücuda giriyor!

Müzik depolayan bilgisayar çipleri artık memelere yerleştirilebilecek.

Gelecek teknolojisi firması BT, memeye implant olarak yerleştirilecek sistemin önümüzdeki 15 yıl içinde uygulamaya geçirilebileceğini açıkladı. Bir meme MP3 player'ı taşırken, diğer bir memede kişinin tüm MP3 arşivi bulundurulabilecek.

BT uzmanlarından Ian Peterson da bükülgen plastik cihazların, aynı silikon implantlarında olduğu gibi memenin içine yerleştirileceğini söylüyor. Bilekte bulunan mavi diş (bluetooth) teknolojisi sayesinde çalıştırılacak cihaz, bir sinyal yardımıyla müziği kulaklıklara iletecek.

Aynı zamanda sağlıklı da!
İngiltere'de yayımlanan The Sun gazetesine konuşan Peterson, "Meme implantları sadece dekoratif olarak görülmemeli" diyor ve ekliyor: "Eğer bir kalıcı bir implant istiyorsa, bunun mutlaka kullanışlı olması gerekiyor". BT'nini meme implantları sadece müzik amaçlı kullanılmayacak. Cihazlar aynı zamanda kalp ritmini, kan basıncını, şeker düzeyini göstecek ve meme kanseri oluşumunu da belirleyebilecek.
Yayın tarihi: 13.10.2005
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.