Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Motosikletle 21 günde devr-i alem

Motosikletle 21 günde devr-i alem

Motosikletle 21 günde dünya turu atarak rekor kırmayı amaçlayan İngiliz çift, İstanbul`a ulaştı.

Fransa`dan yola çıkan ve İtalya ile Yunanistan`ı geçtikten sonra gece saatlerinde İstanbul`a gelen İngiliz Kevin Sanders (37) ve eşi Julia Sanders (35), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü`nün Avrupa Yakası`nda motosiklet tutkunu bir grup Türk tarafından karşılandı.

Türk motosiklet tutkunları ile Asya Yakası`na geçen ve burada kısasüre durup kahve içen İngiliz çift, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Amaçlarının bu alanda 31 gün olan dünya rekorunu 21 güne indirmek olduğunu anlatan çift, toplam 12 ülkeden geçerek turlarını Fransa`da bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Toplam 18 bin 152 mil yol kat etmeyi planladıklarını dile getiren Kevin ile Julia Sanders, tur boyunca toplayacakları bağışlarla da evsiz, kimsesiz ve fakir olanlar ile sokakta yaşayan çocuklara yardım yapılmasını sağlamayı istediklerini bildirdiler.

Şu ana kadar yaklaşık bin sterlin topladıklarını ve bağış miktarının 10 bin sterline ulaşmasını beklediklerini ifade eden çift, bu parayı SOS Children`s Village derneğine vereceklerini söyledi.

İngiliz çift, daha sonra yollarına devam etti.

REKORUN KURALLARI

Bu arada Harley Sahipleri Grubu`ndan Sedat Üreten, Kevin ve Julia Sanders çiftinin, Guinness Rekorlar Kitabı`na girebilmeleri için uymaları gereken kuralları şöyle sıraladı:

``Başlangıç ve bitiş yerleri aynı, gidiş yönü de aynı istikamette olacak. Seyahat sırasında dünyanın zıt iki noktası aşılacak. En az katedilen mesafe 18 bin mil olacak.

Aynı motosikletle başlanıp bitirilecek. Uçak ve gemi gibi vasıtalar kullanıldığında, geçen zaman rekor denemesi içinde sayılmayacak.

Detaylı bir seyir defteri tutulacak ve fotoğraflarla desteklenecek. Hız sınırları da dahil tüm trafik kurallarına uyulacak, kural ihlali halinde rekor geçersiz sayılacak.``
369
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.