Magazin

Moore ve Gibson'a Altın Küre engeli

Moore ve Gibson'a Altın Küre engeli

2004 yılının üzerindeen çok konuşulan iki filmi olan "İsa'nın Çilesi" ile "Fahrenheit 9/11" isimli filmlerin, Hollywood'un prestijli ödüllerine adaylıkta bazı engellerle karşılaşacakları belirtiliyor.

Hollywood Reporter'ın haberine göre, belgesel kategorisinde değerlendirilen Michael Moore'un "Fahrenheit 9/11" isimli filmi Altın Küre için aday olamazken, Gibson'ın "İsa'ın Çilesi" adlı yapımı ise 'yabancı film" olarak nitelendiği için en iyi drama kategorisinde yarışamayacak.

Belgeseller yarışamıyor
Altın Küre ödüllerini düzenleyen ve yarışma konusunda kuralları belirleyen Hollywood Yabancı Basın Birliği'nin kurallarına göre, en iyi film ödülleri kategorisinde bir belgeselin yarışmasına izin verilmezken, ödül kapsamında belgeseller için ayrı bir kategori de bulunmuyor.

İngilizce olmadığını için
Yine Birlik kurallarına göre, İngilizce dışında bir dilin konuşulduğu filmler de yabancı film kategorisine girdiği için diyaloglarının çoğu Aramice olan "İsa'nın Çilesi" filminin de ancak en iyi yabancı film dalında yarışabileceği ifade ediliyor.

Bu yıl 62'ncisi düzenlenecek Altın Küre Ödülleri için adaylıklar 13 Aralık'ta duyurulacak. Ödül kazananlar 16 Ocak günü NBC televizyonundan yapılacak canlı yayınla açıklanacak.
Yayın tarihi: 09.11.2004
361
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.