Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Moore büyük hayaller kuruyor

Moore büyük hayaller kuruyor

Michael Moore Oscar yarışmasında amacının en iyi film ödülünü kazanmak olduğunu belirterek filmini belgesel kategorisine aday göstermeyecek.

ABD Başkanı George W. Bush'un terörle mücadele ve Irak politikalarını ağır dille eleştiren "Fahrenheit 9/11" belgeselinin ünlü yönetmeni Michael Moore, Oscar yarışmasında amacının en iyi film ödülünü kazanmak olduğunu, bu çerçevede filmini en iyi belgesel kategorisine aday göstermeyeceğini soyledi.

Diğer belgesellere yol açıyor
Moore, açıklamasında, "Aslında benim için en büyük Oscar, 2 Kasım seçiminde (Başkan George W.) Bush'un devrilmesini görmek olacak" dedi. Michael Moore, "Fahrenheit 9/11"in sadece en iyi film ödülü kategorisinde yarışması konusunda yapımcısıyla fikir birliğine vardığını belirterek, bu yıl piyasaya çıkan başka kaliteli belgesellerin Oscar'da en iyi belgesel ödülü şansını azaltmak istemediğini, bu nedenle de filminin bu dala aday olmayacağını anlattı.

Moore, "Fahrenheit 9/11"in işlediği teröre karşı savaş, Irak savaşı meseleleri, maalesef Oscar ödüllerinin verileceği Şubat 2005'te de sürecek. Dolayısıyla filmin mesajları o zaman da geçerli olacak" dedi.
331
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.