Magazin

Monroe’nun düğün hayali

Monroe’nun düğün hayali

Marilyn Monroe, eski ABD Başkanı John F. Kennedy ve eşi Jacqueline Kennedy arasındaki aşk üçgeniyle ilgili bir kitap daha piyasa çıktı. Kitapta yeni iddialara yer veriliyor.

Marilyn Monroe

ABD'li gazeteci Christopher Andersen'ın bu hafta piyasaya çıkan “These Precious Few Days: The Final Year of Jack with Jackie – Birkaç Değerli Gün: Jack'in Jackie ile Son Yılı” adlı kitabında yeni iddialar ortaya atıldı.

Marilyn Monroe'nun eski ABD Başkanı John F. Kennedy ile evlenmeyi umut ettiği belirtilen kitapta, Monroe'nun bir keresinde Beyaz Saray'ı aradığı ve Kennedy'nin eşiyle görüştüğü bilgisi yer alıyor.

Kitapta, Monroe‘nun telefonda Jacqueline Kennedy'e evlilik konusundan bahsettiği ve Kennedy'nin de oldukça anlayışlı davranarak “O zaman Beyaz Saray'a taşınırsın ve First Lady'nin tüm sorumluluklarını sen devralırsın. Ben de aradan çekilir ve bütün sorunları sana devrederim“dediği öne sürülüyor.

Amerikalı gazeteci – yazar Anderson kitabında, Kennedy çiftinin birbirine aşık olup olmadığına da yanıt arıyor. Bu konuda da çeşitli bilgilere ulaşan Anderson'a göre, Jacqueline Kennedy, olası bir nükleer saldırı durumunda eşine ayrılmamaları için yalvarmış.

Küba krizinin tırmandığı 1962 yılında, Jacqueline Kennedy'nin eşine “Eğer bir şey olursa lütfen beni hiçbir yere gönderme. Hepimiz burada seninle kalacağız. Ben seninle ölmek istiyorum, çocuklar da. Bu sensiz olmaktan daha iyi“ dediği öne sürülüyor.

Jacqueline Kennedy'nin eşinin Marilyn Monroe ile yaşadığı yasak aşka da sadece kamuoyu önünde gülünç duruma düşebilecekleri kaygısıyla kızdığı belirtiliyor.

(Gazeteport)

Yayın tarihi: 09.08.2013
2396
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.