Magazin

Modeller, bilgili erkekleri seviyor

Modeller, bilgili erkekleri seviyor

Penguin Yayınevi'nin başlattığı kampanya, tüm erkekleri kitap kurdu yapacak. Kitapçıları mesken tutan seksi modeller tarafından ayın kitabını okurken görülen şanslı erkek para ödülü alacak.

Penguin Yayınları, televizyon başında maç seyretmekten başka birşey yapmayan İngiliz erkeklerini kitap okumaya teşvik etmek için "seksi modelli ve para ödüllü" bir kampanya başlattı.

Buna göre, yayınevi her ay bir kitap belirleyerek seksi modelleri kitapçılara gönderecek. Model, söz konusu kitabı okuyan veya satın alan 16 yaşından büyük bir erkek okuyucu görünce, 1000 pound (2.7 milyar lira) ödül kazandığını söyleyecek.

Sohbet konusu 'kitap' olsun
Erkeklerin kadınlardan ortalama olarak daha az kitap satın aldıkları belirtilirken, ayın kitabı olarak yazar Nick Hornby'nin "31 Şarkı" adlı eseri seçildi. Bir kamuoyu yoklamasında, kadınların yüzde 85'i, sohbet konusu olarak bir kitabı seçen erkeklerin arkadaşlık kurma şanslarını çok artırdığını söyledi.
Yayın tarihi: 09.06.2004
451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.