Magazin

'Minik serçe'den oryantal şov

'Minik serçe'den oryantal şov

Bursa'da konser veren ünlü sanatçı Sezen Aksu bir kadın hayranı ile sahnede sohbet ederken, "Türkiye'de kadınlar çok cesur oldukları için bir taraflarına bir şey kaçıyor" diye imalı konuştu.

Bursa Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda konser veren Sezen Aksu, gelinliğe benzeyen sırt dekolteli kostümü büyük beğeni topladı. Aksu, sahneye gelip sohbet ettiği hayranını sevimli, cesur ve içten diye tanımladı. "Cesur olduğum için mutsuzum" diyen hayranına Aksu, "Zaten Türkiye'de kadınlar cesur oldukları için bir taraflarına bir şey kaçıyor" diyerek imalı sözler söyledi. Kahkaha dolu gerçekleşen konserde eski ve yeni şarkılarını seslendiren Aksu Kültürpark açık Hava Tiyatro'sunu dolduran 2 bine yakın hayranına unutulmaz bir gece yaşattı. Sahnede alışılmışın dışında oldukça hareketli olan Sezen Aksu bir ara dans etmek istediğini belirtirken, "Hiç adetim değil ama son zamanlarda böyle bir oynayasım var. Son zamanlarda dansın değeri anlaşıldı. Dansla ilgili küçümsemeler azaldı" dedi. Kendi yorumu ile oryantal dans eden Aksu, "Biliyor musunuz oryantalın nerden çıktığını. Bütün bilimsel tarihi araştırmalar oryantal dansının Anadolu'dan çıktığını işaret ediyor. Oryantal kadının doğum sancılarını temsil eden ritüelden günümüze gelmiş.

Bütün o titremeler, kıvranmalar bir yandan hayatın üretim enerjisini bir yandan kadınlığı temsil ediyor. Ama asıl olan oryantal hayatımızın en önemli şeyi olan üretimi temsil ediyor. İnsanın en gerçek üretimini yani evlatlarını, geleceğini temsil ediyor. O yüzden oryantal çok önemli bir şey aslında. Benim oryantalı öğrenmem hiç iyi olmadı. Bir kıvırasım var bir kıvırasım var...

Çocuğu doğururken ne sancılar çektim ben, ne kadar ağrıdı ne kadar bağırdım anlatasım var" dedi. Ardından, "Yalan! Benimki sezeryanla doğdu" diye itirafta bulununca izleyecileri kahkayaya boğdu. İzleyiciler konser sonunda Sezen Aksu'yu ayakta alkışladı.

(Vatan)
Yayın tarihi: 05.06.2009
391
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.