Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Minik Serçe Londra'yı büyüledi

Minik Serçe Londra'yı büyüledi

Sezen Aksu, Londra Coliseum'da 2500 kişiye verdiği konserde dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirdi.

İngiliz Devlet Operası tarafından düzenlenen "Voice Series" konserler dizisi çerçevesinde verdiği konserde izleyicilerle sık sık diyaloğa giren Aksu, salondaki Türkçe bilmeyen izleyicilerine yönelik olarak da "Beni anlamak için Türkçe bilmenize gerek olduğunu sanmıyorum. Kalbimi, duygularımı çok iyi anladığınızı biliyorum" diye seslendi.

Şarkılarını salonu dolduran hayranlarıyla birlikte seslendiren Aksu'nun dünkü repertuvarında "Gülümse", "Firuze", "Değer mi Hiç?", "Kahpe Kader", "Dansöz Dünya", "Keskin Bıçak", "Rakkas" gibi klasikleşmiş eserleri yer aldı. Aksu'nun kısa süreyle dinlendiği iki aradan birinde vokalisti Nurcan Eren, diğerinde ise perküsyon sanatçısı Cihan Okay sahne aldı.

Nurcan Eren'in "Dansöz Dünya" adlı şarkıda yaptığı dans şovu da izleyenleri büyüledi. İki saatin sonunda veda ederek sahneden ayrılan Aksu ısrarlı alkışlar üzerine tekrar çıktığı sahnede, "Hayatta en çok sevdiğim şarkı" diyerek "Arkadaş" şarkısını seslendirdi.
365
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.