Magazin

Milyoner yapan yarışma satılık

Milyoner yapan yarışma satılık

Dünya genelinde birçok ülke televizyonlarında gösterilen ve Türkiye'de de 'Kim 500 Bin İster?' adıyla yayımlanan yarışma programının tüm hakları satışa sunuluyor.

İngiltere'de 1998 yılında yayımlanmaya başlayan ve orjinal ismi 'Who Wants to Be A Millionaire?' olan program, bugüne dek 103'ten fazla ülkede ekranlara taşındı. Programa 50 milyon sterlin, yani yaklaşık 87 milyon dolar değer biçiliyor.

Yapımcı şirket Celador'un bir sözcüsü, programın haklarına daha yüksek teklifler gelebileceği yönündeki iddiaları doğrulamadı. Celador'un yönetici firmasının başkanı Paul Smith, film ve radyo projelerine daha fazla ağırlık vermek için programın haklarını satışa sunduklarını belirtti.

Programın alıcısının, şu an tüm haklarını elinde tutan Complete Communications Corporation şirketine bir fiyat teklifinde bulunması gerekiyor.

'Who Wants to Be A Millionaire?', ilk olarak Amerikan ABC televizyonunda gösterilmişti.

Rekabet yaşanacak
Programın tüm haklarının satışı için gelecek hafta tüm dünyadan yayıncıların bir araya geleceği Cannes'daki yıllık toplantıda kıyasıya rekabet yaşanması bekleniyor.

Celador geçtiğimiz yıl 35 milyon sterlin, yani 60 milyon dolardan fazla kâr elde etmişti. Bu kârda, yarışma programının payının ne kadar olduğu bilinmiyor.
(BBC Türkçe)
Yayın tarihi: 31.03.2006
312
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.