Magazin

Milyon dolarlık gülümseme

Milyon dolarlık gülümseme

Karolina Kurkova henüz 24 yaşında olmasına karşın yedi yıllık kariyeri ve milyonları bulan kazancıyla "süpermodel" unvanını çoktan hak etti

Elle dergisine konuşan ünlü model, "Hiç beğenmediğim gülümsemem bugün 'milyon dolarlık gülümseme' olarak kabul ediliyor. Hep nefret ettiğim 'makarna bacaklarıma' herkes bayılıyor" diyor.

Asla şampanya-kokain ikilisinin hükmünü sürdürdüğü bir hayatı dibine kadar yaşama yolunu seçen bir model olmadınız...
Hiç de zor olmadı. Annem ve aynı zamanda bir sporcu olan babam pek içmezdi, ailemden kimse uyuşturucu madde kullanmadı. Bu yüzden bu tarz bir hayata yabancı olduğum söylenebilir.

Model olmak size ne öğretti?
Kendimi sevmeyi öğrendim. Beğenmediğim gülümsemem bugün 'milyon dolarlık gülümseme' olarak kabul ediliyor. Hep nefret ettiğim 'makarna bacaklarıma' herkes bayılıyor. Benim de kendimi daha güzel ya da çirkin hissettiğim günler olsa da vücudumu bu haliyle seviyorum.

Peki size göre Doğu Avrupalı modelleri bu kadar popüler yapan nedir?
Moda devamlı değişir ve tasarımcıların, model ajanslarının ve fotoğrafçıların ne istediği çok önemlidir. Bir yıl Brezilyalılar revaçta olurken, ertesi yıl aynı durum Doğu Avrupalılar için geçerli olabilir.

Modelliğe başladığınız günden bu yana modellerin dünyasında değişen bir şeyler oldu mu?
Kızların fark edilmesi biraz daha zorlaştı. Daha önceleri herkesin tanıdığı birkaç kız vardı ve bunların ne kadar başarılı modeller olduğunu herkes bilirdi. Artık bu çok zor. Bir sezon her şovda ya da reklam kampanyasında gördüğünüz bir kız diğer sezon hiç iş alamayabiliyor.

Kazandığınız ilk parayla ne yaptınız?
Çek Cumhuriyeti'nde ailem için, New York'ta ise kendim için bir daire aldım. İsviçre'de bir evim, Arjantin'de ise arazim var.

Şimdiye kadar kendiniz hakkında duymuş olduğunuz en saçma dedikodu nedir?
Brad Pitt ve Angelina Jolie ile grup seks yaptığım! Haber "US Weekly" dergisinin kapağında çıkmıştı. Düşünebiliyor musunuz, onları tanımıyorum bile!

Bir modelin podyumda iç çamaşırıyla yürüyebilmek için vücuduna gerçekten de çok güvenmesi gerekir herhalde...
Kesinlikle... Bir düşünün, Victoria's Secret şovunu bir milyar insan seyrediyor. Gerçekten de çok rahat olmanın yanı sıra vücudunuzla da barışık olmanız gerekiyor.

Moda şovlarından önce kilonuzla ilgili herhangi bir problem yaşadığınız oluyor mu?
Şovdan bir ay önce spor yapmaya ve yediklerime dikkat etmeye başlarım. Ancak asla ölümcül denilebilecek bir rejim uygulamam.

Erkek arkadaşınızla ilişkiniz devam ediyor mu? (Kurkova'nın erkek arkadaşının kariyerinin başlarında Prag'da tanıştığı menajer Alessandro Bazzoni olduğu söyleniyor.)
Belki! Biraz belirsizlik var diyelim...

Sizce dünyanın en iyi giyinen kadını kim?
Cate Blanchett ve Ürdün Kraliçesi Rania daima çok hoş görünüyor.

Bize kendiniz hakkında şaşırtıcı bir şey söyleyin desek...
Araba babamdaysa otobüse binerim.

Hayatını arkadaşı değiştirdi
Karolina Kurkova, Çek Cumhuriyeti'nde küçük bir kasabada doğdu. Babası aynı zamanda profesyonel bir basketbolcu olan bir polis şefi, annesi ise bir bankacıydı. Bir fotoğrafçı arkadaşının fotoğraflarını ondan habersiz Prag'daki bir model ajansına göndermesiyle modellikle tanıştı. 16 yaşına geldiğinde ise artık hem Prada'nın yüzü, hem de New York'un gözbebeğiydi. 2002'de dünyanın en çok kazanan modeli (2 milyon pound) olduğu konuşuldu, 2005'te ise Vanity Fair dergisinin Doğu Avrupa Asıllı Süpermodeller konulu sayısının kapağında başroldeydi. Ayrıca Chanel, YSL ve Gucci gibi birçok moda evinin kampanyalarında yer aldı. 2006'daki Victoria's Secret defilesinde giydiği 13 milyon pound'luk elmas sutyeniyle podyumda boy gösterişi ise hálá hafızalardaki yerini koruyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 05.03.2008
355
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.