Magazin

Michael Jackson fena yakalandı

Michael Jackson fena yakalandı

Tacizden yargılanacak Michael Jackson aleyhinde, pop yıldızının tacizine uğradığını söyleyen 7 çocuk daha tanıklık edecek.

Michael Jackson hakkında, Neverland çiftliğinde 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla açılan dava 31 Ocak'ta başlıyor.

Bu davada mahkemeye çıkacak olan Michael Jackson aleyhinde ifade verecek 7 çocuğun daha duruşmada dinlenmesi isteniyor. ABC televizyonunun haberine göre savcılar, California jürisinin, Jackson ile herhangi bir şekilde cinsel bağlantısı bulunduğunu bugüne kadar basında ya da özel olarak anlatmış bulunan 7 çocuğu daha dinlemesi için başvuruda bulundular.

Söz konusu 7 çocukla ilgili Jackson hakkında herhangi bir dava açılmamış olsa da California yasaları bu çocukların iddialarının delil olarak kullanılmasına izin veriyor.

Geçmişi gündemde
Savcıların talebi Yüksek Mahkeme Hakimi Rodney Melville tarafından kabul edilirse Jackson hakkında geçmişte yapılan cinsel taciz iddiaları da mahkemede gündeme gelecek. Bunların en önemlisi 1993'te 12 yaşındaki bir çocuğun suçlamaları. Jackson, ailesine 20 milyon dolar ödeyerek yargılanmaktan kurtulmuştu.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.01.2005
410
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.