Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

MFÖ yine kavga etti

MFÖ yine kavga etti

Yeni albümlerinin kapak fotoğrafı için stüdyoya giren MFÖ grubu üyeleri arasında kavga çıktı. Mazhar Alanson'un Özkan Uğur ile Fuat Güner'i balona benzetmesi, ortalığı karıştırdı.

MFÖ grubu 10 yıl aradan sonra yeni albümünü çıkardı. İsim babalığını Cem Yılmaz'ın yaptığı, DMC tarafından piyasaya sürülen "AGU" adlı albümün fotoğraf çekimi ise olaylı geçti. Kartonet fotoğrafları için Koray Kasap'ın stüdyosunda buluşan grup üyeleri, Mazhar Alanson'un "balon" benzetmesi nedeniyle birbirine girdi.

Sinirler geriliyor
Alanson'un istediği konsepte göre Fuat Güner ve Özkan Uğur balon gibi havada uçacak, Alanson ise yerde kalacaktı. Alanson, özel teknikler kullanılmasını istiyor, birinin ceketinden diğerinin de kravatından tutmuş onları aşağı çekmeye çalışırken görüntülenmesi fikrinden vazgeçmiyordu. Ancak bu ısrarı sinirleri gerdi.

Ve kavga başladı
Mazhar Alanson'un grup arkadaşlarına dönerek "Siz uçacaksınız, ben uçmayacağım. Benim ayaklarım yere basacak" demesi, gergin ortamda ipleri tamamen kopardı. Kavgaya tutuşan grup bir türlü uzlaşma sağlayamayınca da albüm kapağında fotoğraf kullanılmadı. Onun yerine siyah zemin üzerine "AGU" yazısıyla yetinildi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 12.04.2006
676
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.