Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Mezbahadan yüzerek kaçtı

Mezbahadan yüzerek kaçtı

30 koyunluk bir sürünün 'Myfanwy' adlı maceracı koyunu, çitleri açık bulunca kaçtı.

İngiltere'nin Kuzey Galler bölgesinde çiftçilik yapan Philip Robinson, mezbahaya satmak istediği koyunun özgürlüğü için verdiği mücadele karşısında pes etti. James Bond filmlerini aratmayan kaçış öyküsünde, 30 koyunluk bir sürünün 'Myfanwy' adlı maceracı koyunu, çitleri açık bulunca kaçtı.

Sahibi Philip Robinson'u peşinden dakikalarca koşturan kaçak koyun, çareyi karşısına çıkan gölde buldu. Yorgunlukdan soluk soluğa kalan koyun, önce göl kenarında biraz dinlendi. Sonra da sahibini şaşırtarak suya daldı. Cesur koyun, yaklaşık 10 dakika yüzerek çiftliğin karşı tarafındaki Nergis Adası'na ulaştı.

Tam 6 hafta boyunca ıssız adada tek başına yaşayan koyun, adadaki nergisleri yiyerek beslenirken, çocuklarının ısrarıyla bir tekneye atlayıp adaya giden çiftçi Robinson, kaçak koyunu geviş getirirken buldu. Çiftçinin karısı Vanessa Robinson da koyuna evcil hayvan gibi bakmaya kocasını ikna etti. Böylece Myfanwy'ın hayatı kurtuldu.
(Hürriyet)
480
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.