Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Mezarıma yangın söndürücü koyun, çünkü...

Mezarıma yangın söndürücü koyun, çünkü...

Behzat Uygur, tedavi gören babası Nejat Uygur ile yaşadıkları neşeli anları anlattı.

Tiyatro oyuncusu Behzat Uygur, 3 yıl önce beyin damarı tıkanan babası Nejat Uygur'u sahneye çıkarmak istediklerini belirterek "Evlatları olarak böyle bir arzumuz var ama heyecanlanır diye çekiniyoruz" dedi. Kanaltürk'te yayınlanan "Laf Aramızda" programına konuk olan Behzat Uygur "Babam hasta yatağında bile tiyatro ile yaşayan, tiyatro ile bilinci yerine gelen bir insan. Mesela Cibali Karakolu'ndan... 'Komiserim, nasılsınız?' diye giriyorum, 'İyiyim, iyiyim...' diyor... Öyle irtibat kurabiliyoruz. Bu kadar tiyatroyu seven bir insanı bir gün de olsa tiyatro sahnesine çıkarmayı istiyoruz" diye konuştu. Uygur, programda babasıyla tiyatro sahnesinde yaşadığı bir olayı anlattı: "Bana sahnede vasiyetiyle ilgili önceden hazırladığı bir soruyu sormamı söyledi. Ben de 'Baba vasiyetinde 'mezarıma yangın tüpü koyun' demişsin. Neden yangın tüpü' diye sordum. Babam cevap verdi: Eee cennete gitmeyeceğiz ya oğlum!"

Behzat Uygur, tedavi gören babası Nejat Uygur için "Hayatı tiyatro. Hasta yatağında bile tiyatro konuşulduğunda farklı tepki veriyor" dedi.

(Vatan)
436
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.