Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Metroseksüellik ömrü uzatıyor!

Metroseksüellik ömrü uzatıyor!

1970'li yıllarda kadınlardan ortalama sekiz yıl kısa yaşayan erkekler, bu süreyi beş yıla indirdi. Bilim adamlarına göre sebep 'metroseksüelik'.

Washıngton Ulusal Enstitüsü'nde görev alan bilim adamları '70'li yıllarda kadınlardan sekiz yıl daha kısa yaşayan erkeklerin, bu süreyi beş yıla indirdiğini' müjdeliyor.

Enstitü çalışanlarına göre erkeklerin ömrünün uzamasının altında, moda tabiriyle 'metroseksüel' yaşam biçimi yatıyor. Bilim adamları "Metroseksüel erkekler sadece dış görünüşlerine iyi bakmakla kalmıyor. Erkek ölümleri arasında birinci sırada bulunan sigara, uyuşturucu, alkol ve hızlı araba gibi tutkulara hepsi son veriyor" diyor.

Kadınlar avantajlı
Kötü alışkanlıklarına son veren milenyum erkeği düzgün besleniyor. Düzenli spor yapıyor, cilt bakımından, diş sağlığına kadar hiçbir sağlık kontrolünü aksatmıyor. İşte bu bilgilerin ışığında çalışmaya devam eden araştırmacılar, yine de uyarmadan edemiyor: "Metroseksüeller, ortalama yaşam süresinde kadınlara yaklaştı. Ama onları geçmelerine biyolojik olarak imkan yok. Çünkü DNA'sında iki X kromozomu bulunan kadınlar, X ve Y kromozomuna sahip erkeklere göre her zaman daha avantajlı".
396
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.