Magazin

Meryem Uzerli Kırbaç Cezası Alabilir!

Meryem Uzerli Kırbaç Cezası Alabilir!

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'a giden Uzerli erkeklerin olduğu ortamda başını açtığı için kırbaç cezası alabilir...

Güncellenme tarihi:

Meryem Uzerli, Suudi Arabistan'da kendi adını taşıyan markasının tanıtımı için Suudi kadınlarla bir araya geldi.

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli, Suudi Arabistan'daki kanunlar gereği gezi boyunca eşarp kullanan ünlü oyuncu, hayranlarıyla fotoğraf çektirirken bir ara başını açtı Başı örtülü halini sosyal medyada sık sık paylaşan Üzerli, bir ara erkeklerin de olduğu bir mekanda başı açık selfie çekerek yasağı deldi.

Uzerli, Suudi kadınlarla başı açık çektirdiği Selfie'yi Instagram hesabından paylaştı. Bu sırada tanıtımın yapıldığı mekanda erkekler de bulunduğu için yasağı deldi.

Suudi Arabistan kanunlarına göre kadınların kamusal alanda özellikle erkeklerin bulunduğu alanlarda başlarını açmaları yasak. Bunun tespiti halinde başını açan kadınlara Suudi yasaları gereği kırbaç gibi çeşitli cezalar alıyorlar. Uzerli'nin bu fotoğrafı Suudi yetkililer tarafından ülkeden çıkmadan görülürse Uzerli'ye Suudi kanunları gereği yaptırım uygulanabilir.

 

 

Yayın tarihi: 24.03.2017
2896
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.