Magazin

Meryem Uzerli hayat kadınını böyle oynamış

Meryem Uzerli hayat kadınını böyle oynamış

Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan rolüyle gönüllere taht kuran Meryem Uzerli'nin Almanya'da oynadığı bu role inanamayacaksınız.

Güncellenme tarihi:

Türkiye'ye gelmeden önce Almanya'da yaşamını sürdüren Meryem Uzerli, yurt dışındayken dizilerde küçük roller almış.
Almanya'da yayınlanan 'Çılgın Haftasonu' isimli bir filmde fahişeyi canlandıran Uzerli, cesur sahneleriyle dikkat çekiyor.

İŞTE MERYEM UZERLİ'NİN HAYAT KADININI OYNADIĞI SAHNE (VİDEO)

Hamburg'un köklü oyunculuk akademisi Frese Oyunculuk Okulu'nda eğitim alan Meryem Uzerli, 2006'da Almanya'da düzenlenen Dünya Futbol Şampiyonası'nın resmi kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde futbolla ilgili bir tiyatro oyununda rol almıştı. "Futbol-para-çıkar" ilişkisini konu ettiği oyunda, o sırada 22 yaşında olan Uzerli de rol almış ve bir fahişeyi canlandırmıştı.

MERYEM UZERLİ FOTOĞRAFLARI

Futbolcular fahişe, hakem kör

Meryem Uzerli, kariyerinin çıkış noktası sayılan "Dünya Yuvarlaktır veya Çizgide Olmak" isimli oyunda, hayat kadınlarından oluşan bir futbol takımının Türk oyuncusunu canlandırdı. Yönetmen Telat Yurtsever, oyunda, insanların futbol aşkını para-çıkar uğruna alet edip çirkinleştirenler ile insanların en büyük değeri olan aşkı "satan" hayat kadınları arasında metaforik bir bağ kurarak, ne futbol aşkının ne de insanlar arasındaki aşkın satın alınabileceği mesajını verdi. Ünal Silver şikeci menajeri, ama sanatçı Ayhan Yörük de kör hakemi oynadı.

(GazetecilerI

Yayın tarihi: 25.02.2013
691
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.