Magazin

MERCAN DEDE VE TUNUSLU MATHLOUTHI'DEN BURSA'DA KONSER

MERCAN DEDE VE TUNUSLU MATHLOUTHI'DEN BURSA'DA KONSER

DÜNYACA ünlü besteci ve DJ Mercan Dede, dün akşam memleketi Bursa'dabu yıl 51'incisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali kapsamında muhteşem bir konser verdi.

MERCAN DEDE VE TUNUSLU MATHLOUTHI'DEN BURSA'DA KONSER

DÜNYACA ünlü besteci ve DJ Mercan Dede, dün akşam memleketi Bursa'dabu yıl 51'incisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali kapsamında muhteşem bir konser verdi. Ayakta alkışlanan ikili, şarkılarıylatüm dünyaya barış mesajları verdi.
Sufi müziğini etnik enstrüman ve sanatçılarla zenginleştirip, elektronik müzikle harmanlayanMercan Dede ile Tunuslu sanatçı Emel Mathlouthi, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda özel bir proje konserinde bir araya geldi.
Konsere enstrümantal eserlerle başlayan Mercan Dede'nin programı, özel bir sema töreniyle de renklendi. Daha sonra sahneye gelen Emel Mathlouthi ise berrak sesi ve samimi tavırlarıyla Bursalı sanatseverlerin gönlünü fethetti.
Yeni ve eski albümünden şarkılar söyleyen Mathlouthi, tüm dünyaya barış mesajları verdiği konserde, 'Ben Seni Sevdiğimi' adlı eseri de ustalıkla seslendirdi.
Konserin sonunda sevenlerinin ayakta alkışladığı sanatçılar, Bursa'yı çok sevdiklerini belirterek, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.


Yayın tarihi: 19.06.2012
603
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.