Magazin

Meral Okay'ın vasiyeti yerine getirildi

Meral Okay'ın vasiyeti yerine getirildi

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybederek tüm Türkiye'yi yasa boğan Meral Okay; artık rahat uyuyacak.

meral okay

Merhum sanatçı, yaşamını yitirmeden önce aralarında Sezen Aksu'nun da bulunduğu dostlarına "Tüm malvarlığımı Matematik Köyü'ne bağışlıyorum" demişti. Ancak Okay'ın babası Ata Katı, kızının 2 milyon dolarlık mirasını Birleşik Kafkas Konseyi'ne bağışladı. Bunun üzerine de Okay'ın dostları; vasiyeti yerine getirmek için özel bir yardım gecesi düzenledi.

BUGÜN HİZMETE GİRİYOR

Minik Serçe'nin de konser verdiği ve geçtiğimiz Kasım'da yapılan organizasyondan elde edilen gelir; Matematik Köyü'ndeki çalışmaları hızlandırdı. Yetkililer, yaklaşık 1 yıl önce başladıkları kütüphane ve konferans salonu inşaatını bitirdi. Matematik Köyü'ndeki yeni alanların; bugün hizmete açılacağı açıklandı.

EN BÜYÜK DESTEK DOSTU SEZEN'DEN
İzmir Şirince'deki Matematik Köyü yetkilileri; içerisinde 15 bin kitap olan kütüphane ve 250 kişilik konferans salonunun 500 bin liraya mal olduğunu söyledi ve ekledi: "Bu konuda bize en büyük desteği Sezen Aksu verdi. Kendisi burayı da ziyaret etti. Merhum Meral Okay için düzenlediği konserle de bizi buralara kadar getirdi. Şevan Nişanyan'ın da hiçbir maddi karşılık beklemediğin gece-gündüz çalıştığı inşaat; Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir eserin ortaya çıkmasını sağladı." Matematik Köyü yetkilileri; şimdiki hedeflerinin ise felsefe köyü kurmak olduğunu ve bunun için 400 bin liraya ihtiyaç duyduklarını belirtti.

(Meral Okay)

Yayın tarihi: 08.06.2013
550
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.