Magazin

Merak etmeyin iyileşeceğim

Merak etmeyin iyileşeceğim

Didem İnselel, beş gündür hastanede. Böbrek üstü bezinde tümör tespit edilen ünlü oyuncu, yakında ameliyat masasına yatacak.

"Sen de Gitme" dizisinin Doktor Neşe'si Didem İnselel, bu kez rolü için değil, hastalığı nedeniyle hastanenin yolunu tuttu. Beş gün önce hastaneye yatan ünlü oyuncunun böbrek üstü bezinde tümör tespit edildi. "Feokromasitoma" teşhisi konan İnselel, ameliyat masasına yatmadan önce Twitter'dan sağlık durumu hakkında bilgi verdi:

Tümörü eve götüreceğim!

"Herkese çok teşekkür ederim, iyiyim. Anlatması biraz uzun... Feokromasitoma diye bir hastalık. Biraz uzun hastanede kalmak gerekiyor, sonra ameliyat... Benim böbrek üstü bezimde tümör çıktı. 10-15 gün buradayım, önce tansiyonumu düşürecekler, sonra (tümörü) alacaklar, eve götüreceğim. Merak etmeyin, iyileşeceğim."


Feokromasitoma nedir?
Feokromasitoma, böbrek üstü bezlerinin 'medulla' denen iç kısmında gelişen, aşırı adrenalin ve noradrenalin üretilmesine neden olan urlardır. Hipertansiyon, baş ağrısı, çarpıntı ve terlemeye yol açarlar. Hastalık erken teşhis edilmezse, ölüme bile neden olabilir. En etkili tedavi, ameliyatla çıkarılmasıdır.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 09.04.2012
394
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.