Magazin

Meme kanserine karşı halk bilinçlendiriliyor

Meme kanserine karşı halk bilinçlendiriliyor

Meme Kanseri için halkı bilgilendirme girişimleri sürüyor. İstanbul'da 18-20 Eylül 2003 tarihlerinde, The Marmara Oteli'nde Meme Bilimi (Senoloji) Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan "İstanbul Meme Kanseri Konferans"nda Türkiye'nin her yerinden gelen 80 öğretim üyesi ve uzman meme kanserinin tanı ve tedavisi ile ilgili en yeni bilgileri sunacaklar.

İki bölümden oluşucak olan konferansın, birinci bölümü 18/19 Eylül'de yapılacak ve bilimsel oturumları içerecek. Programın ikinci bölümü olan Halka Açık Meme Kanseri Bilinçlendirme Toplantısı ise 20 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Kadınlara meme kanserinden nasıl korunacakları, erken tanının önemi, bu konuda neler yapmaları gerektiği ve tedavi yöntemleri anlatılacak. Ayrıca katılımcılar meme kanseri ile ilgili öğrenmek istedikleri her konuyu sorabilecek ve öğretim üyelerinden oluşan bir grup tarafından cevap alabilecekler.

Meme Kanseri Bilinçlendirme Toplantısı'na Bakırköy , Büyükşehir , Fatih , Gaziosmanpaşa , Kadıköy , Küçükçekmece ve Şişli Belediyelerinin aracılığı ile davet edilen kadınlar, Soroptimist Kulüp üyeleri ve kişisel olarak başvuranlar katılabiliyor. Toplantıya katılım ücretsiz.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.09.2003
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.