Magazin

Memati bir kerede adam gibi öldü

Memati bir kerede adam gibi öldü

Eski Memati, yeni Serhat Gürkan Uygun, ‘Kurtlar Vadisi’nin yeni bölümlerinde başlayan 'dirilmeler'i yorumladı

10 yıl boyunca ‘Kurtlar Vadisi’nde ‘Memati’ karakterini canlandıran Gürkan Uygun, yarından itibaren ‘Serhat’ olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Merakla beklenen ‘Kaçak’ dizisini başrol oyuncusu Uygun, çekim arasında Akşam'dan Emrah Akçaay'ın sorularını yanıtladı.

- Sizi zirveye ‘Kurtlar Vadisi’ taşıdı. O dizinin kadrosuna nasıl dâhil oldunuz?
‘Tatlı Kaçıklar’, ‘Affet Bizi Hocam’, ‘Böyle mi Olacaktı?’ gibi dizilerde rol aldıktan sonra askere gittim. Döndükten sonra 4-5 ay Osman Sınav’ın yönettiği ‘Deli Yürek’te oynadım. Sınav, daha sonra -ya yeteneğimden ya da beni çok sevdiğinden- Kurtlar Vadisi’nde ‘Memati’ rolünü bana verdi.

SERHAT DAHA KOMPLİKE BİR ADAM
- ‘Serhat’ ile ‘Memati’ karakterleri arasında benzerlikler ya da farklılıklar var mı?
‘Serhat’ eğitimli, Özel Harekât’tan gelmiş, zeki duruşlar sergileyen bir karakter. ‘Memati’ye göre daha komplike bir adam. ‘Memati’ mert ve sağlam bir adamdı. İnsanlar o duruşu, o jest ve mimiği bende görmek istiyorlar. TV yapımlarında ‘Memati’ karakterinden farklı rolleri oynamak için 1-2 yıl daha bekleyeceğim.

KARAKTERLERİ EKİP YARATIR

- Seyirci ‘Serhat’a kısa sürede adapte olabilecek mi?
‘Serhat’ı, ‘Memati’ kadar başarılı oynarsam, insanlar onu unutmayacaktır ama ‘Serhat’a alışacaktır. Karakter yaratmak ekip işidir. ‘Memati’yi ben değil Kurtlar Vadisi’nda 60 kişilik bir ekip yaratmıştı.

KURTLAR'DAN AYRILMAYI İKİ YIL DÜŞÜNDÜM

- ‘Kurtlar Vadisi’nde ‘Abdülhey’ öldü, tekrar dirildi. ‘Polat’ her sezon ölüp, diriliyor. ‘Memati’ bir kere öldü ama dirilmedi. Bu durum sizde kıskançlık yarattı mı?
Memati öldü değil mi? Adam gibi öldü be! Kurtlar Vadisi’nden ayrılmak benim iki yıldır düşündüğüm bir konuydu. Zaten o kadar merminin içinde ne kadar devam edebilirdi ki? Bir gün gelecek ve ölecekti. Öyle de oldu.

Yayın tarihi: 23.09.2013
473
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.