Magazin

Melissa P.'nin filmi davalık oldu

Melissa P.'nin filmi davalık oldu

Satış rekorları kıran Yatmadan Önce Yüz Fırça Darbesi kitabından uyarlanan Melissa P. filminin İtalyan yapımcısı Francesca Neri, Reha Erus'a konuştu.

Filmden kareler sağda

İtalyanlara göre Francesca Neri dünyanın en güzel yapımcısı ayrıca da seksi bir film yıldızı. Geçmişte Bigas Luna, Carlos Saura, Pedro Almodovar gibi usta İspanyol yönetmenlerle çalışan ve o dönemlerde vücudunu cömertçe beyazperdede sergileyen Francesca Neri, şu sıralar ülkemizde de gösterimde olan Melissa P. filminin yapımcılığını üstlendi.

Bess Film'in sahibi olan Francesca Neri, Melissa P.'nin kitabını okuduktan sonra; "Kitap, taşralı bir İtalyan kızının, ergenlik aşamasındaki metropol gençlerine verebileceği en güzel mesaj olarak gördüm. Ve bu romanı sinemaya uyarlamak istedim" demiş ve kollarını sıvamış.

İlk aşamada Melisa Pannarello'ya kendisini oynamasını önermiş. Ama dünya çapında çok satan kitaba imza atan genç yazar, "Hayır" demiş. Francesca Neri, kitabın telif hakkını satın almayı başarmış. Ne var ki, senaryoda büyük değişiklikler yapılınca Melissa P., Francesca Nere'yi dava etmiş. Genç ve seksi yapımcı, "Dava hálá sürüyor ama film çok tuttu. Üstelik DVD'si de piyasaya çıktıktan bir hafta gibi kısa bir süre sonra tükendi" diyor.

FERZAN'LA ÇALIŞMAK İSTİYOR
Filmin yönetmeni Luca Guadagnino, yapımcısına yani Francesco Neri'ye "Melissa'nın annesini sen canlandır" teklifini götürmüş. Neri ise "O dönemde RAİ televizyonu için Kamelya'lı dizisini çeviriyordum. Hayır demek zorunda kaldım. Yoksa seve seve oynardım" yanıtını veriyor.

Mahkemelik olmasalar Melissa P.'nin ikinci kitabı "Nefesinin Kokusu"nu da beyazperdeye aktarmayı düşündüğünü itiraf eden Francesca Neri, beraber çalışmak istediği yönetmenler arasında Ferzan Özpetek olduğunu da söyleyerek "Anlamlı ve sosyal filmlere imza atıyor. Umarım bir gün Ferzan'la birlikte çalışmak nasip olur" diyor.

16 yaşındaki cinselliği keşfetmek
Ülkemizde gösterimde olan Melissa P., 16 yaşındaki Sicilyalı genç kız Melissa'nın cinsel kimliğini keşfetme sürecinde yaşadığı aşk maceralarını konu alıyor. Filmde, Melissa'yı bugüne kadar dokuz filmde oynayan 19 yaşındaki İspanyol güzel Maria Valverde canlandırıyor.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 03.07.2006
579
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.