Magazin

Mel Gibson 'Oscar'a verdi veriştirdi

Mel Gibson 'Oscar'a verdi veriştirdi

Aktör-yönetmen Mel Gibson, Oscar ödül törenini, "vasatlığın kutlaması" olarak niteledi.


Oscar Ödülleri'ni yaylım ateşine tutan Gibson, Oscarların hangi filme gitmesine karar veren Akademi üyelerinide, "İsa'nın Çilesi - The Passion of the Christ" filmine karşı önyargılı hareket etmekle suçladı.

'Filmim siyasi değil'
Kablodan yayın yapan Katolik televizyon kanalı EWTN'e bir mülakat veren Gibson, "Filmim ne sağ görüşlü ne de siyasidir, ama onlar sanki öyleymiş gibi davrandılar" dedi.
 
Bir çeşit pazarlama yöntemi
1995 yılında yönettiği ve başrol oynadığı Braveheart (Cesur Yürek) filmiyle Oscar kazanan Gibson, "Bu ödüllerin tüm ana fikri son derece gülünç... Tamamen bir pazarlama yöntemi" şeklinde konuştu.
 
'Reklamını bilerek yapmadım'
Oscar almak düşüncesiyle "İsa'nın Çilesi" filminin reklamını hiç yapmama kararı aldığını kaydeden Gibson, çünkü böyle bir şey yapmanın abes olduğunu düşündüğünü belirtti.
 
Mel Gibson, "Ne olacağını tam olarak biliyordum. Filmimi pazarlamaya çalışmadım. İnsanlar, filmlerini bu amaçla pazarlamak için 15-20 milyon dolar harcıyor. Küçük bir altın heykelcik için çok fazla bir para" dedi.
Yayın tarihi: 09.03.2005
480
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.