Magazin

Mel Gibson gerçeği

Mel Gibson gerçeği

ABD'li ünlü aktör Mel Gibson'ın Malibu'da alkollüyken araba kullanıp tutuklanmasından sonra Yahudileri üzecek açıklamalar bulunmasının etkileri hala sürüyor.

Mel Gibson, 27 Temmuz gecesi sarhoş araba kullanmak ve güvenlik görevlilerine hakaret etmekten dolayı tutuklanmıştı.

Ünlü aktörün, güvenlik görevlileriyle girdiği tartışmada dünyada gerçekleşen savaşların tümünden Yahudilerin sorumlu olduğunu söylemesinin yankıları hálá devam ediyor.

Bu talihsiz açıklamaların arkasında yatan neden ise Mel Gibson'ın gençlik yıllarından beri alkol sorunu yaşaması.

Sık sık kliniklere giden Gibson, ne yazık ki, bu sorundan bir türlü kurtulamıyor. Uzmanlar ünlü aktörün alkol aldığı zaman bilinçaltındaki Yahudi karşıtı düşüncelerini dışarı yansıttığını belirtiyorlar.

Birçokları Mel Gibson'ın Yahudi lobisinin çok güçlü olduğu Hollywood'dan dışlanacağını düşünüyor. Usta oyuncu ise kendi kurduğu yapım şirketiyle Hollywood'un dışında kalarak bağımsız filmlere imza atıyor.

Eşi hep yanında
Mel Gibson, yedi çocuğunun annesi Robyn Moore'un fedakárlıklarını anlata anlata bitiremiyor. Ünlü aktörün, alkolle savaşta en büyük yardımcısı eşi.

Geçmişi sorunlarla dolu
1979: Mel Gibson, Mad Max filminin çekimleri başlamak üzereyken barda bir kavgaya karıştı.

1984: Mel Gibson, Toronto'da sarhoş araba sürerken kırmızı ışıkta geçip bir başka arabaya çarptı. Mahkeme onu 300 dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

1990: Aktörün eşi Robyn Moore kocasına içkiden vazgeçemiyorsa, evi terk etmesini söyledi Aktör, alkol tedavisine başladı.

1992: Mel Gibson bu kez de İspanya El Pais gazetesine gay'leri kötüleyen bir açıklamada bulunup hayranlarını dehşete düşürdü.

1990: Aktör, Playboy dergisine yaptığı açıklamada kadınlarla erkeklerin eşit olmadıklarını belirtip feministleri karşısına aldı.

1996: MTV Film Ödülleri'nin dağıtıldığı gece Mel Gibson ona sorulan sorulara kızdı ve salonu terk etti.

2004: Mel Gibson, babasının Yahudi katliamının palavra olduğunu ileri sürmesinden sonra, hayranlarından özür dilemeyi reddetti.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 25.08.2006
396
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.