Magazin

Mehmetçiklere destek gecesi

Mehmetçiklere destek gecesi

Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan ve eşi Nilgül Doğan'ın himayelerinde Mehmetçik Vakfı yararına Fenerbahçe Orduevi'nde önceki gece düzenlenen gece, askerlerle işadamlarını bir araya getirdi.

Gecede konuşan Orgeneral Doğan, vakfın son 20 yıl içinde bir bölümü Güneydoğu'da olmak üzere toplam 12 bin 853 şehit ailesine çeşitli yardımlar yaptığını, görevi sırasında sakat kalan 6 bin 365 kişiye de hayatlarını idame ettirebilmeleri için sürekli maaş bağlandığını anlattı. Geceye, eski bakanlardan Nevzat Ayaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Doğan Holding YÖnetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ve eşi Sema Doğan, işadamları Taylan Bilger, Şevket Sabancı, Ömer Koç ve Halis Toprak ile Semahat Arsel'in bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Orgeneral Doğan, geceye katılan Hülya Avşar, Ataköy Anadolu Folklor Eğitim Merkezi Çiftetelli Grubu, Dr. Ferhat Göçer ve Orkestrası'na 1'inci Ordu Komutanlığı Şilti verdi.
Yayın tarihi: 09.06.2002
364
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.