Magazin

Mehmet'ciğini kendi soydu

Mehmet'ciğini kendi soydu

Fahrettin Aslan'ın eşi Arzu Aslan'ın, 'Soydular, soydular şimdi de Mehmet'ciğime kalana göz diktiler' diyerek suçladığı Sacit Aslan'dan yanıt geldi.

Elinde belgeler olduğunu söyleyen Sacit Aslan, "Mehmet'ciğini asıl kendisi soymuştur" dedi.

Geçtiğimiz aylarda vefat eden ganizocular kralı Fahrettin Aslan'ın ölümüyle birlikte Aslan'ın ailesi ve çocukları arasında miras kavgası başlamıştı. Fahrettin Aslan'ın büyük oğlu Sacit Aslan, babasının son eşi Arzu Aslan ve oğlu Mehmet'i mirasın tamamına el koymak istemekle suçlamıştı. Bu iddialar üzerine Arzu Aslan ilk kez Kelebek'e konuşarak, "Zaten Maksim'ler onlara çalışıyordu. Hep soyguna alışmışlar. Soydular, soydular şimdi de Mehmet'çiğime kalana göz diktiler" şeklindeki sözleriyle, Sacit Aslan'ın ağır bir dille suçlamıştı. Bu iddialar üzerine Sacit Aslan'dan gecikmeden yanıt geldi. Arzu Aslan'ın ifadelerinin gerçekleri yansıtmadığını söyleyen Sacit Aslan, elinde belgeler olduğunu söyleyerek, "Asıl Mehmet'ciğini soyan kendisidir" dedi. Aslan konuşmasına şöyle devam etti:

MEHMET ANNESİNE DAVA AÇTI
"Mehmet Aslan, annesi Arzu Aslan'ı 2002 yılında, malları ve parayı kendi zimmetine geçirmekten dolayı dava açmıştır. Bu dava Beyoğlu 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılmıştır ve evrakları da bizim elimizdedir. Yine aynı davada Fahrettin Aslan'ın, Arzu Aslan aleyhine vermiş olduğu beyan da mevcuttur. Parayı zimmetlerine geçirdikten bir iki duruşma sonrasında, parayı asıl sahibine tebliğ etmişler. O yüzden bu kadının, 'Mehmet'çiğimi soydurmam' demesi garip. Zaten bu Mehmet'çiğini kendisi soymuş. Mehmet'çiği de ne yapmış, gitmiş Asliye Mahkemesi'nde dava açmış. Kocasının da şahitliğine başvurulmuş. Fahrettin Aslan da oğlu lehine ifadesini vermiş, altına da imzasını atmış. Bunun dışında benim elimde daha çok belge var. Mesela bu hanımefendi, Fahrettin Aslan'ın 2002 yılında Anadolu Yakası'nda sattığı dairelerin parasını Mehmet Aslan'ın hesabına yatırması gerekirken, kendi hesabına yatırıyor. Bu yüzdende İş Bankası'ndaki bir görevlinin hayatıyla oynanıyor. Bize hırsız diyor ama bize verilmiş olduğu iddia edilen paranın ne resmi ne gayri resmi bir evrakı var. Ayrıca 'Bu kadın' diye bahsettiği kadın, benim karım. Dikkatli konuşsun. Hanımefendi Ercüment Özduyuran'la evliyken, babamla görüşüyordu. Ben karımla evlendiğim zaman, evli bir adam değildim, boşanmış bir adamdım..."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 05.05.2006
806
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.