Magazin

Mehmet Turgut'un hayvan hakları mücadelesi!

Mehmet Turgut'un hayvan hakları mücadelesi!

Mehmet Turgut uluslararası iki ödüle daha layık görüldü...

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut; yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle, The One Eyeland Awards’tan uluslararası iki ödüle daha layık görüldü!

Başarılı fotoğrafçı Mehmet Turgut’un, hayvan haklarının korunması için verdiği mücadelede, Aralık 2011’de açtığı “5199” başlıklı sergisinin fotoğrafları; The One Eyeland Awards’ta “Fine Art – Porteler” kategorisinde seri fotoğraflarla gümüş madalyaya layık görüldü.


“5199” sergisinde, Serra Yılmaz, Demir Demirkan, Yekta Kopan, Rıza Kocaoğlu gibi isimler hayvan haklarını gündeme getirmek amacıyla Mehmet Turgut’un objektifi karşısına geçmişlerdi.

Mehmet Turgut’un, su kaynaklarının umarsızca tüketilmesinin insanlığın sonu olacağı temasından yola çıkan “Sualtında İntiharlar/Underwater Suicides” sergisinin fotoğrafları da yine aynı kategoride gümüş madalya kazandı. Eylül 2012’de açılan sergide, denizleri ve çevreyi hoyratça kullanıp kirleterek adeta kendi intiharımızı hazırladığımızı vurgulayan fotoğraflar büyük ses getirmişti.

Magazin Kanalları Editörü: Duygu ÇELİKKOL

Yayın tarihi: 22.03.2013
3171
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.