Magazin

Medyaya ateş püskürdü!

Medyaya ateş püskürdü!

Aysun Kayacı 'Ziyaretçi öğrenci' olduğu Harvard Üniversitesi'nde aldığı 2 dersten 'çaktığı' haberlerine ateş püskürdü... Geçen hafta ABD'den dönen manken kaleme aldığı manifesto'da medyaya bilim dersi verdi.

Geldim...
Aç gözlü patronlar yüzünden canlar karanlıklara gömülüyor. Sokaklar harp alanı gibi...
Genç kızların cinsellikleri TV'lerde suiistimal ediliyor reyting uğruna ve aynı reyting uğruna bu toplumun ihtiyacı olan örnek insanlar canlı yayınlarda sınanıp madara edilmeye çalışılıyor.


Ve en önemsizi ama bu mailin konusu olan ben, sadece gönül verdiği dört yıldır; dizi setlerinden, uykusundan, yemeğinden, sevdiklerinden artırarak kazandığı şeyle, tarihle ilgilenmek isteyen, magazine artık malzeme olmak istemeyen ben...

Ne tür insanlar magazin muhabiri yapılıyor bilmiyorum ama onlar da şunu bilmiyor. Eğitim dili aynı olduğu sürece akademik dünyada herkes her yerde eğer kabul görürse istediği dersi alabilir. Bilim doğası gereği paylaşılır...
Bu 'Harvard' etiketini gözlerinde fazla büyüttüler ve beni çileden çıkarttılar. Önemli olan nerede öğrendiğin değil ne öğrendiğindir.
Ders programım Sibel Can'ın diyet listesine döndü. Boston'da magazin basının karanlık gölgesi olmadan Osmanlıca, İngilizce ve klasik dönem Osmanlı tarihi bilgim biraz cilalanıyor o kadar...

Bilgi ve eğitim ispatlanması gereken ya da havası atılması gereken şeyler değildir. Ancak topluma faydalı olunursa onları edinmiş olmak önemlidir.

O yüzden beni rahat bırakın da okulum bittiğinde insanlarıma faydalı olmak için hevesim ve enerjim kalsın.

Saygılarımla
Aysun Kayacı
Yayın tarihi: 15.12.2009
330
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.