Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Mazhar'ın son numarası

Mazhar'ın son numarası

Mazhar Alanson'un 'metal punk' konseptiyle sahneye çıktığı MFÖ konseri, izleyicilere müzik ziyafeti yaşattı.

Yeni albümü AGU ile beğeni toplayan Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ), önceki gece Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Açıkhava Konserleri kapsamında sahne aldı. Biletleri günler öncesinden tükenen konserlerde hayranları, grubun yeni şarkılarının tamamını ilk kez canlı performansla dinledi.

Yoğun alkış eşliğinde sahneye çıkan grup üyeleri arasında Mazhar Alanson, eşi Biricik Suden tarafından tasarlanan ilginç aksesuvarlarıyla bütün dikkatleri üzerinde topladı. İlk olarak "Muaf" adlı şarkısını seslendiren Alanson, şarkının sonunda başlığını çıkardı ve "İlk şarkımızı bir şov yaparak söyledik. Her şey sanat için. Bakın Ajda Pekkan birçok ameliyat oldu. Eh biz de giyimimize dikkat edelim" dedi.
Sahne şovuyla seyircileri etkileyen MFÖ, yeni albümündekiler dışında yıllardır dillerden düşmeyen sevilen parçalarını da seslendirdi.

İki Karaoğlan...
Şarkı aralarında seyircilerle sohbet eden Alanson, "Söylediklerim hep yanlış anlaşılıyor. Mesela Beyaz Şov'da 'kaşar' sözünü kullandım ama kaşarı 'tecrübeli' anlamında kullandım" diye konuştu.

Grup arkadaşlarından Özkan Uğur'a da laf atan Alanson, "Türkiye'de iki Karaoğlan var: biri Ecevit, diğeri Özkan" dedi. Türk Meme Vakfı yararına 2 YTL'den 350 bilekliğin satıldığı konserde MFÖ, "Yalnızlar Garı"nı seslendirirken barkovizyondan savaş mağduru çocukların fotoğrafları gösterildi.
(Milliyet)
529
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.