Magazin

Maymunlara 1 milyon dolar miras bıraktı

Maymunlara 1 milyon dolar miras bıraktı

Geçen ay ölen ABD'li ünlü komedyen Johnny Carson, üç çocuğunun annesi olan eski karısını mirasından mahrum ederken, maymunlara bir milyon dolardan fazla para bıraktı.

Geçen ay yaşama veda eden ve yarım milyar dolar kadar servet sahibi olan Carson'ın mirasından 'aslan payı'nı son eşi Alexis alacak. Alexis Carson'ın kocasınını mirasından en az 200 milyon dolar alması bekleniyor.

Eski karısına miras yok
Johnny Carson, hayatta olan iki oğlu Chris ve Cory'ye sadece 40'ar milyon dolar bıraktı. Carson'ın bir oğlu ise ölmüştü. Johnny Carson, kendisine üç çocuk veren ve Santa Barbara'da yaşayan eski karısı Jody'ye ise bir dolar bile miras bırakmadı.

Maymunlara bir milyon dolar
Buna karşılık, hayvanlara olan sevgisi ile bilinen Johnny Carson, Nebraska Hayvanat Bahçesi ve Carson Şempanze Merkezi'ne mirasından bir milyon dolar bıraktı. Johnny Carson, kürtaj yapan bir kliniğe, çevreci gruplara, sorunlu gençlere yardım eden kurum ve kuruluşlara, doğduğu kasabaya ve mezun olduğu Nebraska Üniversitesi'ne de milyonlarca dolar verdi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 26.02.2005
502
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.