Magazin

'Matrix'çiler işbaşında

'Matrix'çiler işbaşında

Wachowski kardeşler ve yapımcısı Joel Silver, başrolünde Natalie Portman'ın oynayacağı 'V For Vendetta' adlı aksiyon gerilim için yeniden bir arada.

Dünya çapında 1.6 milyar dolar hasılat elde eden 'Matrix' üçlemesinin yaratıcıları Wachowski kardeşler ve yapımcısı Joel Silver, başrolünde Natalie Portman'ın oynayacağı 'V For Vendetta' adlı aksiyon gerilim için yeniden bir arada.

Çekimlerine martta Berlin'de başlanacak filmin Andy ve Larry Wachowski tarafından yazılan senaryosu, Alan Moore'un, ilüstrasyonları David Lloyd tarafından yapılan ve büyük ilgi gören aynı adlı grafik romana dayanıyor.

'V For Ventetta'yı Matrix üçlemesinde yönetmen yardımcılığı görevini üstlenen James McTeigue yönetecek. Yapımcı Joel Silver, Wachowski kardeşlerin 'V For Vendetta' ile geleceğin uzlaşmaz, sert vizyonlu ortamında, tamamen yeni bir kahraman imajı yarattıklarını belirtiyor.

Totalitaryen Britanya'nın füturistik ortamında geçen 'V For Vendetta'nın başrol oyuncusu Portman filmde, kendisini başarılı olma olasılığı düşük görünen bir devrimcinin müttefiki olarak bulan genç bir kadını canlandırıyor.

Silver, yakında Türkiye'de de gösterime girecek 'Closer'daki rolüyle Oscar'a aday olan Portman'ın kadroya dahil olmasının heyecanını şöyle anlatıyor: "Natalie günümüzün en yetenekli aktrislerinden. Onun varlığı ile filmimize sıradışı yeteneklerini de katacağını düşünerek heyecanlanıyoruz." Yapımcıları arasında Warner Bros.'un da olduğu 'V For Vendetta', sonbaharda gösterime girecek.
(Radikal)
Yayın tarihi: 17.02.2005
476
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.