Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Masum bakışların dönüşü

Masum bakışların dönüşü

'Son Öpücük' ve 'Karşı Pencere' filmleriyle tanınan Giovanna Mezzogiorno sonbaharda yeni filmiyle seyirci karşısına çıkacak.

Giovanna'nın birbirinden etkileyici pozları için sağ taraftaki Foto Galeri'yi tıklayınız!

Türkiyeli seyircinin kendisiyle ve masum bakışlarıyla tanışmasının ve onu ilk bakışta Sanem Çelik zannetmesinin üzerinden iki yıl geçti. Güzel İtalyan oyuncu Giovanna Mezzogiorno 2003'te 'Son Öpücük' ile karşımıza çıktığında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de oyunculuğuyla büyük beğeni kazanmıştı. Ardından Ferzan Özpetek'in 'Karşı Pencere'sinde izleyip bayıldığımız oyuncu yakında yine iddialı bir filmle tekrar karşımıza çıkacak.

1974 doğumlu Mezzogiorno annesinin oyuncu olması nedeniyle sahne tozunu erken yutmuş. Aldığı tiyatro eğitimi ve bir süre yaptığı tiyatro oyunculuğunun ardından 1990'ların ikinci yarısında kameranın karşısına geçmiş. Bu dönemde çeşitli filmlerle televizyon dizilerinde rol alan ve kariyerinde tutarlı bir yükseliş sergileyen oyuncu ilk çıkışını 'Son Öpücük'le yaptı. Hemen ardından 'Karşı Pencere'de üstlendiği rol ününe ün katarken bir İtalyan Oscar'ı yani Donatella Ödülü almasını da sağladı.

Giovanna Mezzogiorno'nun, Ferzan Özpetek'in yönettiği 'Karşı Pencere'den bu yana rol aldığı filmler içinde en iddialısı 'La Bestia Nel Cuore' ya da İngilizce ismiyle 'Don't Tell' (Söyleme), eylül ayında ANS tarafından gösterime sokulacak. Festivallerde boy gösterip eleştirmenlerden övgüler alan film sonbaharda Türkiye'de vizyona girecek. Film, görünürde pek mutlu ve başarılı olan Sabrina'nın hamile kalıp da geçmişiyle yüzleşmeye başlayınca ortaya dökülen kötülükleri konu alıyor.
(Radikal)
447
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.