Magazin

Marquez ve Shakira'dan yoksul çocuklar vakfı

Marquez ve Shakira'dan yoksul çocuklar vakfı

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez ile Kolombiyalı şarkıcı Shakira, yoksul çocuklar için vakıf kurarak ortak mücadele başlattılar.

Çok sayıda ünlünün desteklediği Latin Amerika Birleşik Eylem Vakfı (ALAS), kıtada her yıl 350 bin çocuğun ölümüne neden olan yoksulluk ile mücadele edecek.

Marquez, Latin Amerika'da her yıl 5 yaşın altında 350 bin çocuğun yoksulluk nedeniyle hayatını kaybettiğini, 40 milyon çocuğun da sokaklarda çalıştığını belirtti. Shakira tarafından geçen yıl planlanan vakfın yönetim kurulu başkanlığını İspanyol şarkıcı Miguel Bose üstlenecek.

Vakfın merkezi, hükümet dışı uluslararası örgütlerin, akademik kuruluşların bulunduğu Panama Kanalı yakınındaki eski Amerikan üssü 'Bilgi Kenti'nde olacak.

Ruben Blades, Juanes, Ricky Martin, rock grubu Mana, Aleks Syntek, David Bisbal ve Alejandro Sanz gibi sanatçıların desteklediği vakfa mali destek sağlamak için gelecek yıl 5 konser düzenlenmesi planlanıyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 14.12.2006
458
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.